Poza Fervex plicuri

Fervex plicuri

Tratamentul simptomatic al racelilor comune, rinitelor alergice si vasomotorii, starilor gripale (pentru ameliorarea stranutului, secretiei nazale apoase, inflamatiei mucoaselor nazala si sinusala, febrei, durerilor de cap si musculare).

Tratamentul cu antibiotice poate fi necesar in cazul aparitiei infectiilor bacteriene.

Compozitie: Un plic cu granule pentru solutie orala contine paracetamol 500 mg, acid ascorbic 200 mg si maleat de feniramina 25 mg si excipienti: zahar, acid citric anhidru, guma arabica, zaharina sodica, aroma Antilles 87,5748 (ulei de lamaie, ulei de scortisoara, extract de concentrat de rom, extract de vanilie, balsam de Peru, rezina benzoe, maltodextrina, guma arabica, glucoza, dioxid de siliciu (E 551), butilhidroxianisol (E 320), butilhidroxitoluen (E 321)).

Nu utilizati Fervex:

  • daca sunteti alergic la paracetamol, fenacetina sau alte antiinflamatoare, feniramina sau alte antihistaminice sau la oricare dintre componentii produsului
  • daca aveti un deficit de glucozo-6-fosfat-dehidrogenaza
  • daca suferiti de insuficienta renala severa (riscul de efecte nedorite renale poate fi crescut in cazul administrarii prelungite de doze mari)
  • daca aveti tulburari uretro-prostatice cu risc de retentie urinara
  • daca suferiti de glaucom cu unghi inchis sau predispozitie la glaucom cu unghi inchis; glaucom cu unghi deschis
  • daca suferiti de insuficienta hepatocelulara
  • daca sunteti in tratament concomitent cu inhibitori de monoaminooxidaza (IMAO) non-selective
  • daca suferiti de litiaza renala oxalocalcica (doze mari - 1 g acid ascorbic pe zi, timp indelungat)
  • daca aveti varsta sub 15 ani

Pret: 18.99 lei (cu card avantaj)

Webdesign Blue Soft