Poza Parasinus

Parasinus

ParaSinus este un decongestionant nazal de uz sistemic.

ParaSinus este indicat în: profilaxia ┼či tratamentul rinitelor alergice ┼či vasomotorii ┼či pentru tratamentul simptomatic al r─âcelii comune ┼či gripei (pentru ameliorarea str─ânutului, rinoreei, congestiei nazale ┼či sinusale, febrei, cefaleei ┼či durerilor musculare).

Compozitie:

Substanţele active sunt: paracetamol 500 mg, maleat de clorfeniramină 3 mg, ciorhidrat de pseudoefedrină 30 mg.

Celelalte componente sunt: amidon pregelatinizat, talc, povidon─â, acid stearic, stearat de magneziu.

Nu utilizaţi ParaSinus:

  • dac─â sunte┼úi alergic (hipersensibil) la paracetamol, fenacetin─â, la alte antiinflamatoare (risc crescut de reac┼úii alergice) sau la oricare dintre celelalte componente ale ParaSinus
  • dac─â ave┼úi insuficien┼ú─â hepatocelular─â
  • dac─â ave┼úi deficit de glucozo-6-fosfat dehidrogenaz─â
  • dac─â ave┼úi insuficien┼ú─â renal─â sever─â (riscul de reac┼úii adverse renale poate fi crescut în cazul administr─ârii prelungite de doze mari)
  • dac─â ave┼úi tulbur─âri uretro-prostatice cu risc de reten┼úie urinar─â
  • dac─â ave┼úi glaucom cu unghi închis sau predispozi┼úie la glaucom cu unghi închis; glaucom cu unghi deschis
  • dac─â ave┼úi hipertensiune arterial─â sever─â
  • dac─â ave┼úi insuficient─â coronarian─â sever─â
  • la un copil cu vârsta sub 12 ani.

Pret: 9.99 lei

Webdesign Blue Soft